تحت نظارت تعاون روستایی بانه بخش آرمرده

وبلاگ

خواص درمانی میوه بلوط کردستان

خواص درمانی میوه بلوط کردستان
بلوط را همچون فندق از پوست سبز رنگ جدا و پوسته قهوه‌ای مایل به قرمز آن را شکسته و به صورت خام، تفت داده شده و حتی آب‌پز میل می‌کنند. تا به حال میوه بلوط را دیده‌اید؟ این میوه ظاهری مشابه فندق دارد و درخت آن به صورت وحشی یا کشت شده در مناطق معتدلی چون مازندران، کردستان و لرستان رویش دارد و طرفداران پروپا قرص آن مردمان استان گیلان هستند. این میوه در بازار کمیاب .

خواص ارزشمند روغن حیوانی؛ لطفا از مصرف آن غافل نشوید!

خواص ارزشمند روغن حیوانی؛ لطفا از مصرف آن غافل نشوید!
روغن حیوانی که به آن روغن کرمانشاهی نیز گفته می شود، نوعی روغن آشپزی است که در ایران در منطقهٔ کرمانشاه از شیر گاو و گوسفند به دست می‌آورند و در مقابل روغن نباتی به معنی مطلق روغن زرد نیز استعمال می‌شود. روغن حیوانی از نوعی کرهٔ محلی به‌دست می‌آید که از به هم زدن دوغ و مشک تهیه می‌شود. ابتدا دوغ تهیه شده از ماست را درون مشک ریخته و پس از تکان دادن مشک، کره .

ساختار روغن‌های حیوانی و فاکتورهای سلامت بخش آن

ساختار روغن‌های حیوانی و فاکتورهای سلامت بخش آن
صحبت های دکتر بهرامی در کنفرانس مرکز تحقیقات روغن ها و چربی ها جناب آقای دکتر بهرامی : به نظر اینجانب ما اگر مشکل غذا و خوراک مان را حل کنیم، بسیاری از مشکلات مان حل می‌شود. این غذا و خوراک فقط به چربی و روغن محدود نمی شود و میوه‌ها و سایر مواد غذایی را نیز در بر می‌گیرد. بنابراین مشکل اصلی مملکت ما مسئله غذا است و اگر وزارت خانه هیچ کار .

خواص درمانی بنه (پسته وحشی)

خواص درمانی بنه (پسته وحشی)
خواص درمانی بنه (پسته وحشی): ۱- طبع تازه آن گرم و خشک است و خشک آن خیلی گرم و خشک است. ۲- خوردن میوه بنه جهت تقویت نیروی جنسی مفید است. ۳- بنه مدر و قاعده آور می باشد. ۴-برای درمان اسهال های ساده از دم کرده پوست و برگ این گیاه می توان استفاده کرد. ۵-جهت رفع کم خونی از بنه می توان استفاده کرد معمولاً در غذاهای محلی مانند کشک به جای گردو .

نحوه تولید عسل طبیعی و علت فساد ناپذیری آن

نحوه تولید عسل طبیعی و علت فساد ناپذیری آن
عسل طبیعی ماده ای  عجیب و شگفت آور است. بر خلاف سایر مواد غذایی، با گذشت زمان فاسد نمی شود. از قدیمی ترین نمونه شناخته شده عسل، در مقبره های مصر باستان و مربوط به به حدود ۳۰۰۰ سال قبل می باشد ، که هنوز هم کاملا سالم و قابل خوردن بود. در واقع می توان گفت عسل طبیعی تاریخ انقضایی ندارد. برای شناخت دلایل عدم فساد پذیری عسل ابتدا نگاه کوتاهی بر روند .

نقش بره موم در سلامتی کلنی زنبور عسل

نقش بره موم در سلامتی کلنی زنبور عسل
مطالعات آزمایشگاهی بسیاری در مورد نقش بره موم در مبارزه با عوامل بیماری زا زنبور عسل مانند کنه واروآ ، لوک اروپایی ، و لارو گچی صورت پذیرفته که این مطالعات نشان دهنده تاثیرات مثبت این ماده در کاهش بیماری های کلنی زنبور عسل بوده است. اثبات شده که تغذیه کلنی با بره موم احتمال ابتلا به  بیماری لوک آمریکائی را نیز کاهش میدهد.  خواص ضد عفونی کنندگی بره موم منجر به کاهش سطح .

نحوه مصرف و شرایط نگهداری ژل رویال

نحوه مصرف و شرایط نگهداری ژل رویال
ژل رویال یک فراورده خام دامی است که شرایط نگهداری و مصرف آن بسیار خاص می باشد لذا در نگهداری آن دقت فرمایید. اقدامات احتیاطی خاصی به منظور حفظ و نگهداری ژل رویال برای یک دوره طولانی مدت لازم است. ژل رویال به نور، گرما و هوا حساس است.  ژل رویال باید در ظروف چوبی، پلاستیکی یا شیشه ای نگهداری شود و هنگام مصرف از قاشقهای فلزی استفاده نشود. به منظور محافظت در برابر نور، ژل .

ترکیبات و ویتامینهای ژل رویال

ترکیبات و ویتامینهای ژل رویال
ژل رویال توسط غدد هیپوفاریال زنبورهای پرستار تولید می شود. آنها ژل رویال را از گرده گل، بره موم و ترکیبات دیگر سنتز می کنند و تعدادی آنزیم نیز به آن اضافه می کنند. سپس این ماده را در سلولهای ملکه یا شاخون به منظور تغذیه ملکه زنبور عسل ذخیره می کنند. ترکیبات ژل رویال به قرار زیر است: ترکيبات ژل آب  کربوهيدرات ها  پروتئين ها  چربي ۶۰-۷۰ ۱۱-۲۳ ۹-۱۸ ۳-۸ Water Carbohydrates Proteins .

تولید مرغوبترین سماق در سردشت

تولید مرغوبترین سماق در سردشت
سماق یکی از محصولات کاملا ارگانیک و بومی سردشت است که به دلیل داشتن مناطقی با شیب زیاد مکان مستعدی برای تولید این محصول به شمار می رود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بُلفَت، سماق یکی از محصولات کاملا ارگانیک و خوشمزه ای است که از دل مزارع جنگلی سردشت و بدون دخالت هیچگونه کود و سمی تولید می شود که در این ارتباط سردشت به دلیل کوهستانی بودن و شرایط مستعد .

موم زنبور عسل و خواص درمانی آن

موم زنبور عسل و خواص درمانی آن
در ایالت متحده آمریکا موم زنبور عسل به عنوان نوعی ماده غذایی سالم شناخته شده است. از آنجایی که این فراورده زنبور عسل خنثی است در دستگاه گوارش هیچ فعل و انفعالی روی آن صورت نمی گیرد و بدون تغییر از بدن دفع می شود. خواص بی نظیر موم کمک می کند تا محلول های امولسیون پایداری بیشتری پیدا کند. از موم زنبور عسل معمولا در تهیه کرم های سفید کننده ، رژ لب .