وبلاگ

خواص درمانی میوه بلوط کردستان

خواص درمانی میوه بلوط کردستان
بلوط را همچون فندق از پوست سبز رنگ جدا و پوسته قهوه‌ای مایل به قرمز آن را شکسته و به صورت خام، تفت داده شده و حتی آب‌پز میل می‌کنند. تا به حال میوه بلوط را دیده‌اید؟ این میوه ظاهری مشابه فندق دارد و درخت آن به صورت وحشی یا کشت شده در مناطق معتدلی چون مازندران، کردستان و لرستان رویش دارد و طرفداران پروپا قرص آن مردمان استان گیلان هستند. این میوه در بازار کمیاب .

خواص ارزشمند روغن حیوانی؛ لطفا از مصرف آن غافل نشوید!

خواص ارزشمند روغن حیوانی؛ لطفا از مصرف آن غافل نشوید!
روغن حیوانی که به آن روغن کرمانشاهی نیز گفته می شود، نوعی روغن آشپزی است که در ایران در منطقهٔ کرمانشاه از شیر گاو و گوسفند به دست می‌آورند و در مقابل روغن نباتی به معنی مطلق روغن زرد نیز استعمال می‌شود. روغن حیوانی از نوعی کرهٔ محلی به‌دست می‌آید که از به هم زدن دوغ و مشک تهیه می‌شود. ابتدا دوغ تهیه شده از ماست را درون مشک ریخته و پس از تکان دادن مشک، کره .

ساختار روغن‌های حیوانی و فاکتورهای سلامت بخش آن

ساختار روغن‌های حیوانی و فاکتورهای سلامت بخش آن
صحبت های دکتر بهرامی در کنفرانس مرکز تحقیقات روغن ها و چربی ها جناب آقای دکتر بهرامی : به نظر اینجانب ما اگر مشکل غذا و خوراک مان را حل کنیم، بسیاری از مشکلات مان حل می‌شود. این غذا و خوراک فقط به چربی و روغن محدود نمی شود و میوه‌ها و سایر مواد غذایی را نیز در بر می‌گیرد. بنابراین مشکل اصلی مملکت ما مسئله غذا است و اگر وزارت خانه هیچ کار .

خواص درمانی بنه (پسته وحشی)

خواص درمانی بنه (پسته وحشی)
خواص درمانی بنه (پسته وحشی): ۱- طبع تازه آن گرم و خشک است و خشک آن خیلی گرم و خشک است. ۲- خوردن میوه بنه جهت تقویت نیروی جنسی مفید است. ۳- بنه مدر و قاعده آور می باشد. ۴-برای درمان اسهال های ساده از دم کرده پوست و برگ این گیاه می توان استفاده کرد. ۵-جهت رفع کم خونی از بنه می توان استفاده کرد معمولاً در غذاهای محلی مانند کشک به جای گردو .

نحوه تولید عسل طبیعی و علت فساد ناپذیری آن

نحوه تولید عسل طبیعی و علت فساد ناپذیری آن
عسل طبیعی ماده ای  عجیب و شگفت آور است. بر خلاف سایر مواد غذایی، با گذشت زمان فاسد نمی شود. از قدیمی ترین نمونه شناخته شده عسل، در مقبره های مصر باستان و مربوط به به حدود ۳۰۰۰ سال قبل می باشد ، که هنوز هم کاملا سالم و قابل خوردن بود. در واقع می توان گفت عسل طبیعی تاریخ انقضایی ندارد. برای شناخت دلایل عدم فساد پذیری عسل ابتدا نگاه کوتاهی بر روند .